Archiv pro měsíc: Listopad 2018

Pozvání na koncert pro Archu pomoci Praha se svátečním slovem

Zveme Vás na koncert pro Archu pomoci Praha, který se uskuteční v sobotu 1. prosince 2018 od 17 hodin v prostorech sboru CASD Praha-Smíchov (Peroutkova 57, Praha 5).

Na koncertu vystoupí Smíchovský pěvecký sbor, komorní soubor Fides, kytarista David Richter a houslista Daniel Kloda. Zazní klasické i novodobé písně a skladby a také sváteční slovo spojené s nadcházejícím Adventem.

Srdečně Vás zveme!

Archa pomoci Praha 2018 - pozvánka

Tísňové tlačítko pro seniory zdarma

V současné době je možné využít dotovanou službu tísňové péče pro seniory, kterou plně hradí Magistrát hlavního města Prahy.

Služba funguje na principu tísňového tlačítka, které má senior u sebe. V případě nevolnosti, pádu či jiné krizové situace stačí jedno stisknutí tlačítka a nonstop dispečink zajistí seniorovi pomoc. Tlačítko umí upozornit dispečink i na situaci, pokud senior déle nevykazuje pohyb. Služba následně zjišťuje, jestli je senior v pořádku, příp. volá záchranné složky, informuje jeho blízké atd.

Služba je dotována Magistrátem hl. m. Prahy zdarma do konce září r. 2019, a to pro seniory s trvalým bydlištěm v Praze. Výhodou služby je, že člověk může mít tlačítko na ruce či na krku neustále u sebe (doma i venku) a jedním stisknutím tlačítka si zavolá pomoc i v případě, kdy nemá na dosah mobilní telefon.

Pro více informací nás kontaktujte na tel.:  737 385 530 nebo na e-mail: archapomoci@seznam.cz. Rádi Vám nebo Vašim blízkým zašleme formulář se žádostí o službu pro organizace, které tísňovou péči zajišťují.