Archiv pro měsíc: Říjen 2018

Výlet seniorů září 2018 – ohlédnutí

K letošnímu Mezinárodnímu dni seniorů jsme s Archou pomoci Praha připravili seniorům dárek v podobě výletu na dvě výjimečná místa ve středních Čechách. V neděli 23. září 2018 jsme vyjeli se seniory společným autobusem na zámek Jemniště a do japonské zahrady v Olešku.

Nejprve jsme navštívili japonskou zahradu v obci Oleško, jejíž majitelé se o ni starají již více než 24 let. Návštěva zahrady nám zprostředkovala atmosféru japonských zahrad plnou upravené zeleně, bonsají, vodních prvků a např. i kamenných soch. Zahrada se navíc nachází nad údolím Vltavy, takže se všem účastníkům nabídl krásný výhled na řeku, kopce a městečka v okolí Vltavy.

Japonská zahrada v Olešku

Japonská zahrada v Olešku

Následně jsme pokračovali autobusem na zámek Jemniště. Ten patří mezi středočeské barokní perly. Senioři si prohlédli zámek s nádherně vybaveným interiérem a komnatami. Prošli si také upravený zámecký park ve francouzském i anglickém stylu. Velkou atrakcí byl také zámecký zvěřinec, kde byli k vidění bílí pávi, klokani, nosálové, mývalové a např. i mluvící papoušci kakadu.

Zámek Jemniště

Zámek Jemniště

V poledne čekal na seniory společný oběd v zámecké restauraci. Výborné jídlo bylo podtrhnuto atmosférou prostoru restaurace, která připomínala zámeckou hodovní síň.

Celý výlet se nesl v dobré atmosféře a senioři si odvezli mnoho vzpomínek z celého dne.

Výlet pro seniory jsme mohli připravit díky finančnímu daru jedné rodiny, která jej věnovala přímo na uskutečnění tohoto výletu. Mohli jsme tak seniorům uhradit cestu autobusem, vstupné do výstavních expozic i společný oběd. Za tento dar na organizaci výletu pro seniory mnohokrát DĚKUJEME!

Více fotografií z výletu seniorů na zámek Jemniště a do japonské zahrady v Olešku naleznete zde.