Archiv pro měsíc: Září 2016

Výlet na zámek v Roztokách u Prahy 29. září 2016 – oslavte s námi Den seniorů!

Zámek Roztoky u PrahyZdroj: oficiální foto archiv Zámku Roztoky u Prahy

Zveme všechny seniory, aby s námi oslavili v předstihu den seniorů. Na 29. září 2016 jsme pro Vás připravili výlet na zámek v Roztokách u Prahy. Ten čekal dlouhých dvanáct let na obnovu po povodních v roce 2002 a jeho vnější i vnitřní proměna mu opravdu sluší. Hlavním lákadlem jsou stylově zařízené interiéry v prvním poschodí zámku představující život v letovisku. Ty jsou upravené podle autentického vybavení vil v roztockém Tichém údolí v době, kdy si zde začala ve velkém stavět svoje letní sídla vyšší střední vrstva z Prahy, po zavedení železniční dopravy v roce 1851.

Druhá expozice v přízemí zámku nás vrátí do časů panství Lichtenštejnů. Přibližuje návštěvníkům život vrchnostenského správce panství, který odsud spravoval vinice, pivovar, pole ale i lesy se zvěří. Lze si prohlédnout kompletní zařízení zámeckých prostor představující úřední prostory pro správu panství, ale i bydlení správce a jeho rodiny tak, jak vypadalo na  konci 18. století, včetně spižírny plné tehdejších dobrot.

Doporučujeme vzít si s sebou svačinu a pití. V zámeckém areálu je malá kavárna s přívětivou atmosférou.

Sraz: sejdeme se ve čtvrtek 29. září 2016 dole na nástupišti stanice metra A Dejvická v 10.30 hod. a potom společně pojedeme příměstským autobusem do Roztok u Prahy.

Vstupné: cena za jeden okruh je 30,- Kč, oba okruhy 60,- Kč.

Doprava: cena za jednu cestu: Senioři nad 70 let zdarma (po předložení OP); s kartou Opencard 12,- Kč; plná cena 24,- Kč.

Kontakt pro přihlášení a dotazy: 737 385 530, archapomoci@seznam.cz

Těšíme se na Vás. Tým Archy pomoci Praha.

www.archapomoci.eu